O nás

Náš příběh

DONART PRODUCTION, s.r.o., vznikla jako nástupce několika sloučených subjektů s cílem vytvořit přední filmovou a zábavní společnost působící ve středoevropském a východoevropském regionu. Naší prioritní činností je výroba a produkce celovečerních filmů určených pro kinodistribuci. V současné době produkujeme nebo financujeme nejvíce projektů v České republice.

A jak už to bývá, na samém začátku bylo učení – spousta učení. A když jsme od zkušenějších okoukali vše, co k filmařině patří, byla výsledkem této práce koprodukce Řachandy – pohádky, která každoročně přiláká k obrazovkám miliony vánočních diváků všech generací. Nedlouho poté, co si Řachanda odbyla premiéru, získal o mnoho vážnější snímek – Pepa s hercem Michalem Suchánkem – hlavní cenu na festivalu Svoboda v Rostově na Donu a další ocenění za nejlepší film. Michal byl na jiných festivalech (včetně festivalu Sunrise) oceněn za hlavní roli a teď mohou diváci zhlédnout Pepu na Netflixu. Film Cena za štěstí se zase pyšní účastí na více než dvaceti mezinárodních festivalech a několika cenami z Nazaretu či Minsku.

Od roku 2019 se zabýváme produkcí filmů a dokumentů určených převážně pro mezinárodní diváky. Brzy (bude upřesněno) nás čeká premiéra celovečerního snímku Promlčeno, v němž ztvární hlavní roli Karel Roden a díky kterému chceme otevřít společenskou diskuzi na téma kriminalistických pomníčků – zvláště pak promlčených vražd. Za podpory největších světových kynologických organizací natáčíme dokument Royal Dogs. To jsou nejpoutavější a nejzásadnější příběhy z královských dvorů, které ovlivnily soužití člověka se psem, kdy se nakonec ocitneme až v současnosti s jejími ožehavými problémy, zejména pak jde-li o vliv sociálních sítí na masový nákup psů. Taktéž připravujeme celovečerní film s tematikou uprchlické krize a nelze opomenou ani dokument o moderním umění, v němž vystupuje vládce Malajsie nebo Ománský sultán.

Kromě celovečerních snímků vytváříme i zakázková videa, pracujeme na reklamních kampaních a podporujeme začínající filmaře. Dále se podílíme na výrobě seriálů, pomáháme zahraničním produkcím s lokacemi, zajišťujeme financování nápaditým projektům a provozujeme castingovou agenturu.